V týdnu od 19. do 23. 1. 2015 probíhalo kondiční soustředění staršího i mladšího dorostu Dynama v Prachaticích. Kromě denních dvoufázových tréninků, se starší dorostenci utkali se Spartou. Dokázali s ní remizovat 2:2.

V pondělích ranních hodinách odjeli hráči týmů U17 a U19 z Českých Budějovic do Prachatic, kde začali pětidenní kondiční soustředění. Trenér David Horejš byl s Prachaticemi spokojen: "Veškeré podmínky jsou tady dobré, vyšli nám vstříc a jsme rádi, že naše soustředění můžeme absolvovat právě v Prachaticích."

Nabírání kondice bylo pro starší dorostence prioritním, takže trénovali dvou až tří fázově. Kromě tréninků s míčem také posilovali a po večerech jim byla k dispozici regenerace, která zahrnovala nejenom saunu, ale i bazén a vířivku. Na konci dne nechyběly společné porady.

Starší dorostenci během tréninku

Důležitým okamžikem celého týdne byl středeční zápas se Spartou U19, která byla ve stejném termínu na soustředění v Třeboni. "Jsme rádi, že jsme mohli tento zápas do soustředění vložit, je to skvělé zpestření. Zároveň jsme rádi za takového soupeře, jako je Sparta," chválil si David Horejš.

V zápase mezi Dynamem a Spartou se na obou stranách projevila únava z náročného trénování, přesto se Sparta dokázala rychleji pustit do hry. Dynamo bylo pomalejší a chyběla odvaha do zápasu. To Sparta také potrestala, když se hned ve 12. minutě ujala vedení 1:0. Na začátku druhého poločasu ale přišlo ze strany Dynama obrovské zlepšení, větší chuť do hry i nasazení. Hráči, kteří čerstvě přišli, hru výrazně oživili a tak bylo v 54. minutě srovnáno. V 65. minutě starší dorostenci Dynama dokonce vedli 2:1, o pouhé dvě minuty později ale Sparta náskok srovnala a zápas se dohrál už za konečného stavu 2:2.

David Horejš hodnotil zápas pozitivně:"Zápas hodnotíme velice kladně. Jsme rádi za tak kvalitního soupeře jako je právě Sparta. Pro hráče je to obrovské plus. První půle byla plná výhrad, byla z naší strany bez pohybu. Takhle bych si to nepředstavoval, ale v druhé půli bylo obrovské zlepšení a byla rozhodně lepší. Zápas každopádně splnil, co jsme chtěli. Sparta má kvalitní hráče, chce stále předvádět ten svůj fotbal a mě těší, že jsme jim dnes mohli být vyrovnaným soupeřem."

V pátek se dorostenci vrátili zpět do Budějovic, ale moc času na odpočinek je nečeká. V sobotu ve 13 hodin odehrají další zajímavé utkání. Doma se střetnou se stejně starými hráči Akademie Linz.