Druhý rakouský soupeř prověří v rámci zimní přípravy českobudějovické Dynamo. Po BW Linec se tentokrát Jihočeši střetnou s Riedem, ale času na testování už moc není. Za dva týdny začíná liga a trenérům už bude krystalizovat základní jedenáctka. Páteční utkání startuje v Riedu v 15 hodin.

SV Guntamatic Ried je rakouský fotbalový celek, který působí v Erste Liga, tedy druhé nejvyšší soutěži. Celek z Horního Rakouska však pomýšlí výš a rád by se podíval mezi rakouskou elitu. Mužstvo kouče Lassaada Chabbiho nemá po podzimní části vůbec špatně nakročeno, po podzimu je na první příčce, avšak druhý Neustadt má stejně bodů. Celkově je horní polovina druhé rakouské nejvyšší soutěže hodně našlapaná, první a pátý celek dělí jen tři body. Riedu patří nejlepší ofenziva Erste Ligy a zároveň je nejlepším mužstvem na domácím hřišti.

Tým se opírá v brance o jasnou jedničku Němce Gebauera, mezinárodně laděné obraně velí Turek Durmus s Mosambičanem Marcosem. „Německy mluvící záloha“ má své opory ve zkušeném Manuelu Kerhem či Němci Wiessmeirovi. Produktivnímu útoku velí s patnácti góly nejlepší střelec soutěže Seifedin Chabbi, syn trenéra. Dobře si vede i devítigólový Froschl. V přípravě se Riedu poměrně daří, nad jeho síly byl jen Salcburk. S českými týmy Plzní a Příbramí uhrál SV bezbrankovou remízu. Pro Ried je duel s Dynamem generálkou na jarní část.

Poslední přípravné utkání Riedu:
SV Guntamatic Ried - Shanghai Shenxin 5:0 (2:0)
Branky: 13. Wießmeier, 43. Chabbi, 53. Fröschl, 78. Mayer, 83. Surdanovič. Bez karet.
Sestava Riedu – 1. poločas: Durakovic - Kerhe, Reiner, Boateng, Marcos - Ziegl, Grgic - Wießmeier, Takougnadi - Prosenik, Chabb. 2. poločas: Durakovic (73. Gütlbauer) - Kerhe, Reifeltshamer, Boateng, Marcos (65. Schilling) - Grabher, Grgic (73. Hingsamer) - Wießmeier, Takougnadi (65. Mayer) - Fröschl, Surdanovič.

Českobudějovické Dynamo má před sebou ještě dva přípravné zápasy a po prohře 0:4 v Mladé Boleslavi si budou chtít svěřenci trenéra Davida Horejše zlepšit náladu. „Zvyšujeme minutáž, někteří hráči už odehráli celý zápas. Zbývají nám poslední dva zápasy do prvního jarního kola a už hledáme optimální sestavu,“ říká kouč černobílých. „Příprava je dlouhá a už se všichni těšíme, až přijde ostrý start,“ doplňuje Horejš.

Dobrou zprávou je, že se českobudějovickým fotbalistům vyhýbají vážnější zranění. „Trvá chřipková epidemie, takže několik hráčů ulehlo. Ale momentálně by měl být mimo jen Patrik Švantner. Ze zápasu v Boleslavi si odnesl drobné zranění Ivo Táborský. Jinak jsme kompletní,“ vypočítává čtyřicetiletý trenér prvního mužstva Dynama. Nadále probíhá testování Milana Nitrianského. „Je na něm vidět dlouhá herní pauza, ale věřím, že se dohodneme a bude u nás působit,“ doufá Horejš s tím, že kádr je ještě není uzavřen a nelze vyloučit další příchody či odchody.

Předposlední přípravný duel odehraje Dynamo v Riedu v Keine Sorgen Areně v pátek od 15 hodin a vy jej můžete sledovat zde sledovat v online reportáži.