Naskočil do hry po bleskové rozcvičce, postavil se do středu obrany na místo Mateje Podstavka, který se nechal hloupě vyloučit během několika sekund. Pavel Novák však těžkou situaci zvládl, počínal si jistě a hlavně ve vzduchu kraloval. "Zaplaťpánbůh se mi dařilo, ale šlapal celý tým, není to jen o mně," řekl po zápase skromně čtyřiadvacetiletý obránce.

Do zápasu jste skočil nečekaně ve 23. minutě. Byl jste nervózní?
To ani ne. Já jsem šel na hřiště za stavu 1:1, kdy nás čekalo ještě sedmdesát minut o deseti. Bylo to hodně náročné, ale neměli jsme v tu chvíli, co ztratit. Ale podali jsme týmový, bojovný výkon a jsme za vítězství hrozně rádi.

Je vítězství o to cennější, že jste jako tým porazili silnou Boleslav, navíc tři čtvrtě zápasu v deseti?
Určitě. Taková výhra těší víc, než když bychom vyhráli 5:0. Tohoto vítězství si hodně ceníme. Boleslav je výborný tým a porazit jí o deseti? To je hodně dobrý.

Pavel Novák v akci

Napadlo vás vůbec po vyloučení Mateje Podstavka, že byste mohli pomýšlet na výhru?
V tu chvíli jsme mysleli hlavně na to, abychom to udrželi. Ale ve druhé půli jsme tam měli několik solidních brejků, jeden z nich jsme dotáhli a máme cenné tři body.

Co se přihodilo s Matejem Podstavkem, že se nechal během dvou minut nesmyslně vyloučit?
To je spíš otázka na něj. Ale je smutné, že se během minuty takhle hloupě vyfauluje. Ale když se vyhrálo, tak se to snáz přejde.

Vy jste po svém příchodu snad neprohrál hlavičkový souboj. Působil jste hodně jistě.
Tak to má být. Zaplaťpánbůh se mi dařilo, ale šlapal celý tým, není to jen o mně.

Podstavek bude minimálně jeden zápas chybět, navíc vy jste se uvedl ve středu obrany dobře a máte šanci na základní sestavu.
Jsem si toho vědom. Snad to bude takhle pokračovat, a když bych se dostal do základu, tak bych byl moc rád.

Kdy jste si naposledy takhle zahlavičkoval?
Na předzápasovém tréninku, když jsme bránili standardky. Kluci i Vozy mi říkali, že jsem jako magnet, že ty míče hlavou přitahuji (směje se). Tak jsem rád, že se to potvrdilo.

Znovu se ukázalo, že na pozici stopera se cítíte lépe.
Ano. Dlouho jsem teď stopera nehrál, naposledy asi v nějaké přípravě. Ale cítím se tam lépe, to je pravda.

Jako Dynamo dobře bránilo standardky, tak přímé kopy v podání Ladislava Volešáka mockrát adresáta nenašly.
Soupeř to dobře bránil, také má vysoké hráče. Volda je kope dobře, ale nám ty náběhy ještě úplně nevycházejí. Musíme je potrénovat.

Je výhra s Mladou Boleslaví důležitá i pro další zápasy?
Jistě. Nebylo by dobré, když by nám utekly soupeři v tabulce. Navíc teď jedeme dvakrát ven, takže můžeme být trošku klidnější.

Dynamo v oslabení otočilo duel s Mladou Boleslaví (23.8.2014)

Obrat i v deseti a první výhra v sezoně! Jihočeši s Mladou Boleslaví rychle prohrávali, ale Machovec v 9. minutě vyrovnal. Ve 23. minutě však šel pod sprchy po dvou rychlých žlutých kartách Podstavek a Dynamo dohrávalo o deseti. I přes to, že se domácí po většinu času bránili, tak Petr Benát v 73. minutě vystřelil Dynamu vítězství 2:1.