Tohle Dynamo potřebovalo! Pro první jarní výhru si Jihočeši museli dojet až do dalekého Frýdku-Místku. S týmem, který momentálně bojuje o setrvání ve druhé lize, ještě nikdy neprohráli a tuto bilanci díky výhře 2:1 drží i nadále. Lví podíl na zisku tří bodů měl záložník Petr Javorek, který na první gól přihrál a druhý sám dal.

Konečně jste prolomili nepříznivou bilanci a vyhráli na jaře. Tak dlouhé čekání na první výhru ale určitě nebylo příjemné.

Začali jsme tuto sezonu s tím, že půjdeme na postup. Myslím si, že se rozhodlo druhým gólem v Hradci, kdy jsme dostali na 2:1 a od té doby jsme se trápili. Chtěli jsme to nastartovat a už minulý zápas s Příbramí jsme hráli dobře, ale měli jsme smůlu a tady jsme to konečně protrhli.

I když Frýdek hraje o udržení v lize, tak dnes nebyl úplně bezzubým soupeřem a zápas vám nijak neulehčil.

Určitě ne. Věděli jsme, že Frýdek hraje o všechno a že má vepředu vysoké kluky, na které nakopávají balony. Jsme rádi, že jsme to tady urvali.

Vy jste rozhodl o výhře Dynama brankou těsně před koncem prvního poločasu. Jak jste se do nakonec vítězné šance dostal?

Rozhodčí už hlásil, že poslední roh a bude poločas. I když nejsem určený na hlavičku, tak jsem tam vlítnul a naštěstí mě to trefilo.

Snažili jste se před zápasem něco změnit nebo jste spoléhali na svou hru a doufali, že už to konečně musí vyjít?

Nic jsme neměnili, šli jsme pořád na svoji hru. Akorát jsme si řekli, že musíme víc bojovat a víc běhat a myslím si, že to se dneska povedlo.

Dnešní výhra bude mít určitě i pozitivní dopad na psychiku hráčů, že?

Psychika byla teď určitě na bodu mrazu. Žádná sláva, i v kabině jsme měli svěšené hlavy a jsem rád, že jsme to nakonec dneska protrhli. Doufám, že už půjdeme jenom nahoru.