Fotbalový klub SK Dynamo České Budějovice tímto oznamuje, že po sobotním nevydařeném zápase se Zbrojovkou Brno odvolal z funkce hlavního trenéra A-týmu Luboše Urbana.
Luboš Urban

„Úvod do jarní části sezony nám herně a především výsledkově vůbec nevyšel. Okamžitě po skončení sobotního zápasu zasedlo vedení klubu spolu s akcionáři, kteří vyjádřili nespokojenost nad současným stavem. Během jednání došlo k závěru, že tým potřebuje nový impuls,“ říká generální manažer Dynama Martin Vozábal. Výsledkem je tak odvolání hlavního trenéra Luboše Urbana.

Luboš Urban převzal tým na začátku roku 2014, kdy Dynamo hrálo druhou ligu. Díky skvělé jarní jízdě Jihočeši nakonec oslavili postup do SYNOT ligy. Na podzim Dynamo uhrálo v šestnácti zápasech osmnáct bodů a prožilo tak klidnou zimu. Jenže vstup do jara Urbanovým svěřencům nevyšel, když ve dvou zápasech s Plzní a Brnem nezískali ani bod a inkasovali devět branek.

Nedělní pozápasový trénink vedl Martin Vozábal a vedení klubu post hlavního trenéra intenzivně řeší. Složení realizačního týmu pro zbytek sezony oznámí po pondělním volnu v úterý ráno tak, aby obě úterní tréninkové jednotky vedl již nový trenér.

Dynamo nezvládlo důležitý duel s Brnem (28.2.2015)

Jihočeši propadli v důležitém záchranářském zápase, když na Střeleckém ostrově prohráli se Zbrojovkou Brno 1:3. Hosté se snadno dostali do vedení ve 12. minutě Sýkorou, po změně stran přidal druhý gól Jugas. Třetí branku hostů zařídil v 78. minutě Malík a za Dynamo pouze korigoval v závěru Kladrubský.