Devět let čekali fotbalisté SK České Budějovice na den, kdy se jim opět podaří zvítězit na Slavii. Naposledy vyhrát (tehdy ještě v Edenu) se jim podařilo v sezoně 1994/95 a včera 21. listopadu 2003 si tento krásný pocit mohli připomenout. Je to teprve druhé vítězství v historii, které si Jihočeši ze Slavie odvážejí!
Ten, kdo zápas viděl, musí objektivně přiznat, že si Českobudějovičtí výhru zasloužili. Obzvlášť v prvním poločase si vytvořili hned několik brankových příležitostí. Kombinace slávistů velmi vázla – podepsala se na ní absence hned několika hráčů (Dostálek, Petrouš, Gedeon, Hrdlička, Zachariáš, T. Došek). Kapitán domácích Radek Bejbl si tohoto faktu byl moc dobře vědom: "Nešlo jen o absence Dostálka s Petroušem, ale o celou marodku, ztráty jsou velmi citelné." Trenér Beránek měl už poněkolikáté problémy se složením základní jedenáctky: "Na poslední chvíli jsme dělali změny v sestavě. Petrouše chytilo tříslo, Hrdličku viróza." Kapitán Jihočechů Martin Vozábal věděl také o problémech současné Slavie: "Čteme noviny, víme, v jaké situaci Slavia je."

Příčiny porážky ale nebyly pouze v absenci hráčů. "Jednoznačně náš špatný výkon, nehráli jsme, co jsme chtěli. Byli jsme pomalí a nepřesní," řekl těsně po zápase Radek Bejbl. Pražané se snažili hru ve druhém poločase oživit útočníkem Fořtem. Výsledkem ale byly pouze nakopávané míče, které žádný užitek nepřinesly. Fořt dělal zadákům hostů problémy, dostal se i do několika náznaků šancí, ale nic z toho nebylo. "Zkusili jsme to s vyšším hráčem, měli jsme tam i standardní situace, ale chyběl důraz v koncovce," poznamenal Beránek. Za stavu 0:0 se s blížícím koncem hrnuli domácí do útoku, tím se otvíral prostor pro brejky Jihočechů. Do přečíslení se dostávali hosté velmi často. I když byla hra opticky vyrovnaná, šance Jihočechů byly patrné. "Od první minuty jsme soupeři dělali veliké starosti rychlými protiútoky. Známe slabiny současné Slavie a dokázali jsme je využívat," řekl na tiskové konferenci trenér Pavel Tobiáš.

Koncovým hráčem rychlých brejků byl nejčastěji kapitán Martin Vozábal, první dvě nedal, ale ta třetí (po ideální přihrávce Lukáše Adama) již znamenala vítězný gól. "Strašně jsem se bál. Vypadal bych jako úplný lempl, kdybych nedal ani tuhle šanci," podotkl Vozábal. Brankář domácích Radek Černý viděl okamžik v 82. minutě takto: "Dostal výbornou přihrávku a uklidil míč za tyč."

"Takové utkání se hodnotí moc dobře. Je to pro nás velký úspěch. Toto vítězství nám dává klid pro zimní přestávku i pro jarní odvety." Naopak trenér Beránek má nyní plnou hlavu starostí. Ve čtvrtek hraje se Sofií v poháru UEFA a musí vyhrát (doma Slavia remízovala 2:2). "Dá se říct, že nevím, s kým tam budu hrát."

Pár minut před koncem zápasu celým stadionem dunělo "Leška ven, Leška ven", čímž dávali diváci najevo svůj pocit ze současné Slavie. Na stadionu se našlo přibližně 300(!) lidí, kteří ale ze zápasu odcházeli velmi spokojeni.