V prvním poločase utkání 3. kola Juniorské ligy mezi Dynamem a Příbramí to byla jeho "one man show". Jakub Moravec byl na hřišti k nezastavení a hattrickem během patnácti minut de facto zařídil juniorce Jihočechů první výhru v sezoně. Host ze Sparty se na jihu cítí dobře, přál by si jen větší zápasové vytížení v A-týmu.

Svůj start za juniorku proti Příbrami jste ozdobil hattrickem za čtvrt hodiny. Asi nelitujete, že jste šel pomoci juniorce, že?
Ne, povedlo se to. Ačkoliv výsledek tak nevypadá, tak hra byla v prvním poločase docela vyrovnaná. Utkání jsme ale rozhodli naší produktivitou, když jsme dali už do přestávky čtyři góly.

Vaše první branka přišla z pravé strany, když jste zamířil levačkou krásně pod břevno.
Dostal jsem balon a myslel jsem si, že jsem v ofsajdu. Rozhodčí to ale pustil, tak jsem si míč navedl a myslel jsem, že budu centrovat před branku. Pak jsem ale viděl, že Tregy (obránce Příbrami Jaroslav Tregler, pozn. autora) ke mně běží docela rychle, tak jsem to zasekl. Snažil jsem se trefit na zadní tyč nahoru a povedlo se to.

A co druhý zásah?
Také jsem si míč dvakrát zasekl. Nejprve na pravačku, pak na levou a trefil to zase na zadní tyč.

První dva góly jste dal levačkou, ale hattrick jste zkompletoval parádní ranou pravou nohou. Nedělá vám problém kopat oběma nohama?
Snažím se odmalička používat obě nohy, takže levá mi moc nevadí. Při třetím gólu jsem si přebral míč do pohybu a z nějakých třiceti metrů trefil přesně do šibenice. Byla to pěkná střela.

Kdy se vám naposledy podařilo vstřelit tři góly během jednoho zápasu?
To ani nevím, možná tak někdy v žácích (směje se).

Má pro vás hattrick proti Příbrami, ve které jste na jaře hrál, větší význam?
Ne, nijak speciálně to neberu. Mám z hattricku stejnou radost proti bývalému klubu, jako kdyby to bylo proti komukoliv jinému.

Nemrzelo vás, že jste se v neděli nedostal do hry ve Varnsdorfu při výhře Dynama 3:2?
To víte, že mě to mrzelo. Každý fotbalista chce hrát. Kuba Pešek s Romanem Wermkem oba dali gól, mají formu a já si musím na šanci počkat. A pak ji samozřejmě využít.

I z tohoto důvodu jste uvítal, že jste si mohl jít zahrát za juniorku?
Jasně, člověk potřebuje herní vytížení. Bylo nás tady hodně kluků z áčka, tak nás to bavilo. Juniorská liga je přeci jen takový dětský fotbal, ten dospělý je o něčem jiném.

Start do soutěže se povedl A-týmu, teď zaznamenala i juniorka první výhru v sezoně. Na Dynamu teď musí panovat spokojenost.
Je to super. Nálada je parádní, daří se nám. Jen bych si přál, abych víc hrál. Jinak i do kabiny jsem zapadl výborně, cítím se tady moc dobře.

V dalším kole vás čeká Hradec Králové. Těšíte se a šlágr?
Samozřejmě. Věřím a jsem přesvědčen, že máme na to, abychom Hradec porazili. Náš tým má obrovskou sílu, což jsme v posledních dvou zápasech potvrdili. Škoda jen prvního utkání se Žižkovem, kde jsme ztratili dva body. Ale pokud budeme hrát tak, jak umíme, tak můžeme brát opět vítězství.

Moravec hattrickem řídil demolici juniorky Příbrami (14.8.2017)

Sedmibrankový příděl připravila juniorka soupeřům z Příbrami. Demolici favorita, kterého Dynamo v Juniorské lize ještě nikdy neporazilo, řídil hattrickem nezastavitelný Jakub Moravec. Sestava s několika pendly přehrála Středočechy rozdílem třídy 7:0 a zaznamenala první výhru v sezoně.