Michalu Škodovi se mimořádně vyvedla zimní příprava, ale na jaře zatím stejně jako celý tým není v ideální formě. Vytáhlý forvard ale věří, že není nic ztraceno. „Musíme trénovat, makat a věřit, že po jednom dobrém výsledku se zvedneme a zachráníme,“ doufá Škoda, podle kterého sehrály důležitou roli odchody hráčů v zimě.

Dynamo na jaře zatím marně čeká na první body. Jaká je nálada v kabině po pěti prohrách v řadě?
Po prohře s Jihlavou byla nálada hodně špatná. Ale před Slováckem jsme si sedli v kabině a vyříkali si spoustu věcí. I přes prohru na Slovácko jsme věděli, že druhý poločas byl dobrý a k bodům moc nechybělo. Aktuálně nálada není úplně dobrá, ale snažíme se zůstat pozitivní, abychom se výsledkově zvedli.

Můžete se od povedené druhé půli na Slovácku odrazit k lepším výkonům i výsledkům?
Já i všichni v to doufáme. Spoléháme na to, že v podobném duchu začneme hrát už od začátku utkání s Jabloncem. Během reprezentační přestávky uděláme pro dobrou přípravu na nadcházející zápasy všechno.

Na Slovácku jste odehráli dobrý druhý poločas, v Mladé Boleslavi se vám povedla první půle. Čím to, že nevydrží dobrý výkon po celých devadesát minut?
Sami nevíme, sami nad tím přemýšlíme, proč se nám jeden poločas povede a další ne. Snažíme se tomu přijít na kloub a snad se nám podaří už s Jabloncem hrát celý zápas. A snad se nám podaří i bodovat.

Máte během reprezentační přestávky zvýšené tréninkové dávky?

Michal Škoda v dresu Dynama
Ano, třikrát týdně trénujeme dvoufázově. Trénink máme tento týden i v sobotu. Musíme zapracovat na plno věcech. A pak je samozřejmě přenést z tréninku i do zápasu.

Jak je těžké po psychické stránce bojovat s nastalou situací? Poslední výhra se datuje ke generálce v Teplicích, od té doby sbíráte pouze vysoké porážky.
Není to lehké. Všichni víme, že dostáváme hrozně moc branek a celá liga už nás v podstatě odepsala. Ale nám nezbývá nic jiného, než se semknout a uhrát povedený výsledek, od kterého bychom se odrazili.

Může být důležitý faktor, že celá SYNOT liga vidí Dynamo jako sestupující tým, který vás bude o to víc motivovat?
Určitě může. Osobně si myslím, že pokud se nám povede uhrát jeden dobrý výsledek, tak to bude obrovský impulz pro hráče i fanoušky. V boji o záchranu zůstaly asi už jen čtyři týmy – my, Liberec, Hradec a Bohemka. Pokud kterékoliv z těchto mužstev dvakrát zvítězí, tak tam spadne někdo jiný. Hradec i Bohemku máme doma, ale ještě před tím chceme uspět s Jabloncem. Víme, že bude hrát druhý nejlepší útok proti nejhorší obraně, ale pracujeme na tom.

Na jihu Čech jste působil i na podzim, kdy jste dokázali porazit Teplice, Baník nebo Mladou Boleslav, uhráli v oslabení remízu v Jablonci. Čím to, že jaro je zatím z vaší strany takové trápení?
Odešli důležití hráči. Skončil Ondra Herzán, což byl výborný hráč, perfektní kapitán a skvělý kluk. Odešel nejlepší střelec Jakub Hora. Tihle dva hráči podle mě chybějí úplně nejvíc. Na druhou stranu klub přivedl hráče jako jsou Tomáš Janotka, Adam Varadi nebo Jakub Pešek, kteří by je měli nahradit. Ale celý tým je pod dekou a věřím, že se z toho brzy dostaneme. Taky jsem si říkal, že porazíme Teplice nebo Ostravu a teď dostaneme trojku od Jihlavy nebo Brna. Ani změna trenéra nám nepomohla. Dostáváme moc branek. Nezbývá nám nic jiného než pracovat, makat a doufat, že se to otočí k lepšímu.

Vy jste prožil povedenou zimní přípravu, ale ani vám začátek jara zatím moc nevychází. Čím to je?
Příprava se mi opravdu povedla, to je pravda. Ale v lize jsme dostali šest gólů v Plzni, kde jsem měl šanci, ale neproměnil ji. S Brnem jsem nehrál kvůli dohodě klubů. V Mladé Boleslavi jsme si nevytvořili ani pořádnou šanci ze hry. Dali jsme na jaře čtyři góly, z toho jen jeden ze hry. Ve formě nejsme jako tým ani já jako jednotlivec.

Často se střídá vaše pozice, někdy hrajete na levém kraji zálohy, někdy na hrotu. Kde vám to sedí víc?
Je mi to asi jedno. Zleva mi to v Boleslavi ani s Jihlavou moc nevyšlo, tak mě trenéři dali na Slovácku do útoku. Tam se mi hrálo lépe. Ale je to jak kdy.

Devatenáctka Dynama zdolala Jihlavu 4:3 (25.3.2015)

Nejdříve prohrávali 0:1, pak převzali kontrolu nad hrou a vedli 4:1. Na konci se soupeř snažil srovnat a utkání tak nakonec skončilo 4:3. Venkovní zápas proti Jihlavě byl pro budějovické dorostence náročný, ale vybojovali si v něm další výhru do své šťastné série. Penaltu proměnil v prvním poločase Lukáš Havel, další góly přidali během druhé poloviny utkání Petr Pasecký, Kryštof Kadlec a Lukáš Bálek.